12 lis

Uživatelé kontaktních čoček by na počátku měli být očním specialistou, předepisujícím čočky, obeznámeni se zásadami a pravidly bezpečného nošení a manipulace. Dodržování instrukcí je velmi důležité pro zachování zdraví očí a vyvarování se nepříjemných infekcí nebo i vážnějšího poškození zraku.

more info
22 bře

kontaktni cockyGlaukom, nebo také obecně známý zelený zákal, způsobuje vysoký nitrooční tlak, který poškozuje zrakový nerv. Oko je navíc špatně prokrvované.

Číst dál
27 pro

03Snadno poznáte, zda máte oči vysušené. Cítíte často, jako byste měli v oku cizí těleso. Můžete trpět tzv. syndromem suchého oka.

more info
19 pro

slabozrakostTo, že jsou vaše oči unavené, jednoduše poznáte. Mohou vás svědit, více slzí nebo budou pálit. Jestliže byste tyto projevy přecházeli, může dojít i k závažné mnohdy i k trvalé změně na povrchu vašich očí.

Číst dál
23 kvě

08Pokud spadáte do kategorie lidí, které musí nosit kontaktní čočky, jistě víte, že se o ně musíte perfektně starat. Péče o kontaktní čočky je velmi důležitá, kdy se jedná o uskladnění čoček a jejich údržbu.

more info
10 srp

Nejdůležitějším základem pro zcela pohodlné a především bezpečné nošení kontaktních čoček je správná péče. Věnujte svým čočkám každodenní péči a zajistíte si tak dokonalé vidění a komfort při jejich nošení. Základem je desinfekce a čistota.

more info
29 říj

gallery thumb6Víte, že až deset procent dětí předškolního věku trpí některou z očních vad? Oční vadu je u malých dětí velmi obtížné rozpoznat, a proto může v mnoha případech vést k trvalému a někdy i neléčitelnému oslabení zraku.

more info
13 čvc

V případě, že nepoužíváte jednodenní kontaktní čočky, ale čočky měsíční nebo čtrnáctidenní, pak jim musíte poskytovat pravidelnou údržbu.

more info
21 čvc

Unavené oči určitě jednoduše poznáte. Nejčastějšími projevy jsou svědění, pálení a více slzení očí. Rozhodně takové projevy nepřecházejte, protože by se vám to rozhodně nemuselo vyplatit.

more info
08 dub

Jestliže jste se rozhodli vyměnit brýle za kontaktní čočky, pak je velice důležité, jak se o ně budete starat. Pokud jste si vybrali čočky na vícedenní nošení, bude pro vás hygiena zásadním klíčem k pohodlnému a zdravému nošení kontaktních čoček.

Číst dál