Máte pocit unavených očí? Sáhněte po očních kapkách a pravidelně cvičte.

on 21 červenec 2017

Unavené oči určitě jednoduše poznáte. Nejčastějšími projevy jsou svědění, pálení a více slzení očí. Rozhodně takové projevy nepřecházejte, protože by se vám to rozhodně nemuselo vyplatit.

 

Mohou vám pomoci studené lžičky, obklady nebo sáčky černého čaje, ale ty odstraní pouze drobné a často estetické potíže. Důležité je udržovat váš zrak pomocí očních kapek a oční gymnastikou.

Oční kapky – umělé slzy

Slzné žlázy, které produkují slzy neboli slzný film. Umístěny jsou ve spodním i horním očním víčku. Mrkáním přirozeně roztíráme slzy v našich očích. Tím jsou chráněny před vnějšími vlivy, pomáhají odstranit z očí nečistoty a navíc jim tak dodávají živiny a kyslík.

Narušením slzného filmu dochází k podráždění očí a následně k jejich únavě a svědění. Také proto byste si měli pořídit oční kapky, které udrží vaše oči dostatečně zvlhčené.

Které osoby by měly používat oční kapky?

  • Profesionální řidiči, kteří se musí dlouhou dobu soustředit.
  • Lidé pracující v klimatizovaných prostorech a nemají dostatečně zvlhčovaný vzduch v pracovním prostředí.
  • Osoby staršího věku. Kvalita slzného filmu se s přibývajícím věkem snižuje, a proto je vhodné ji podpořit očními kapkami.
  • Lidé vykonávající těžkou fyzickou práci, kteří se pohybují v prašném nebo jiným způsobem znečištěném prostředí.
  • Uživatelé kontaktních čoček. Kontaktní čočky mohou způsobovat podráždění očí, kterému uleví prokapání očí. Díky tomu budou oči dostatečně hydratovány a nebudete mít pocit únavy a suchých očí.

Oční gymnastika

Přibližně každé 2 až 3 hodiny vaše oči na několik minut zavřete.

Oční gymnastika je velkým pomocníkem. Nejprve se dívejte na vzdálené předměty například venku za oknem. Na okně si vytvořte fixou bod, na který se poté zaměříte, tak že se rychle podíváte na tento bod a poté zase na bod za oknem. Tento postup několikrát opakujte.

Poté se dívejte z jedné strany na druhou, nahoru a dolu a „obkreslete“ různé geometrické tvary.

Alespoň 2 hodiny před spánkem nepoužívejte přístroje, které vyřazují modrofialové záření (monitor počítače, tabletu nebo televizi).

Kde koupit kvalitní oční kapky?

Pakliže hledáte rychlou úlevu pro své podrážděné a unavené oči, pak je naleznete například v e-shopu Kontakto.cz. Vybírat zde můžete nejen kontaktní čočky, ale i kapky do očí a další příslušenství, které vám poskytnou dostatečnou úlevu.

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments