Vyzkoušejte roztoky pro kontaktní čočky Clean Active!

on 08 říjen 2015

Druhým nejdůležitějším rozhodnutím při volbě čoček, tedy po jejich výběru, je volba vhodného roztoku na kontaktní čočky. V případě, že jste alergičtí na konzervační látky obsažené v roztocích na čočky, může nesprávný výběr uškodit.

Jste-li alergičtí, je pro vás vhodnou variantou roztok na kontaktní čočky bez konzervačních látek, který je na bázi peroxidu vodíku.
Tyto roztoky pro kontaktní čočky mají dvě nevýhody a to, že jsou oproti běžným roztokům dražší a pokud je otevřete, vydrží kratší dobu. Díky nim si ale ušetříte mnoho nepříjemných chvil při opakovaných zánětech rohovky a mnoha dalších komplikací.

Proč používat roztok na kontaktní čočky

Při používání kontaktních čoček a jejich vyjímání z oka může dojít k usazení lipidobílkovinných depozit, která na sebe poutají nejrůznější bakterie. Je tedy podstatné čistit čočky pravidelně, díky tomu nebudou mít bakterie šanci. Na českém trhu naleznete mnoho efektivních roztoků, které zničí lipidobílkovinná depozita.

Z jakých roztoků si můžete vybrat?

    • Roztoky na tvrdé kontaktní čočky

Tento roztok není možné používat k péči o měkké čočky. Důvod je jednoduchý, zničilo by je to.

    • Jednostupňové roztoky

Jednostupňové roztoky mají dvě funkce, kontaktní čočky čistí a zároveň i dezinfikují. Kontaktní čočky tímto roztokem můžete uchovávat v pouzdře a také s ním čočky vyčistíte.

    • Dvoustupňové roztoky

Pokud se rozhodnete pro tento roztok na kontaktní čočky, budete používat dva různé roztoky. Jeden je dezinfekční, druhý ošetřuje a slouží k odkládání kontaktních čoček v pouzdře. Tento typ roztoků je v posledních letech používán velmi minimálně, spíše v případě, že trpíte alergií na konzervační látky v roztoku na čočky.

Vyzkoušejte roztoky Clean Active, které patří mezi oblíbené roztoky na kontaktní čočky

Najděte i vy svůj oblíbený roztok

Pokud si i nyní nejste zcela jistí, jaký zvolit roztok na vaše kontaktní čočky, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme. Případně se podívejte na náš e-shop kontakto.cz, kde najdete rozsáhlou nabídku roztoků k hygienickému ošetření a uchování vašich kontaktních čoček. Navíc zde také naleznete velký výběr dioptrických i nedioptrických kontaktních čoček od renomovaných společností.

 

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments