Roztoky pro čočky

kontaktní čočkyPoužívání kontaktních čoček s sebou přináší potřebu jejich pravidelné údržby. Kontaktní čočky je třeba důkladně očistit od bílkovinných usazenin a jiných nečistot, a poté je skladovat ve vhodných podmínkách. Dokonale čisté čočky jsou předpokladem bezproblémového nošení čoček bez rizika infekce. Kontaktní čočky, které nedostatečně čistíte se rychleji zničí a zároveň se sníží komfort vidění při jejich nošení. K tomuto účelu je nutné používat roztoky na čočky, které slouží nejen k čištění použitých kontaktních čoček, ale také k jejich uchovávání po dobu, kdy je nenosíte.

Roztok na čočky není nutné používat, pokud nosíte jednodenní kontaktní čočky, které se jednoduše vyhodíte po každém použití.

Druhy roztoků na kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky jsou určeny k ošetření a dezinfekci kontaktních čoček. Vyrábí se jich mnoho druhů a liší se také účelem jejich využití. Existují jednak dezinfekční roztoky na čočky a také roztoky s ošetřujícím účinkem, sloužící k uchovávání kontaktních čoček v pouzdrech na čočky. De facto všechny roztoky na čočky působí jako desinfekce čoček, ale ne všechny patří mezi tzv. víceúčelové roztoky, které umožňují čočky dezinfikovat, očistit a odstranit z nich bílkovinné usazeniny. Roztoky na čočky se liší svým složením, z čehož vyplývá, že mají různý účinek na kontaktní čočky a na oči lidí.

Clean Active 2 baleni zdarma

Roztoky na tvrdé kontaktní čočky nelze používat k péči o měkké čoček a naopak, protože by je to zničilo. Obecně vzato mohou být roztoky na kontaktní čočky buď jednostupňové nebo dvoustupňové.

Jednostupňové roztoky na čočky plní dvě funkce - zároveň čistí i dezinfikují kontaktní čočky. Je možné je využívat na uchovávání čoček v pouzdře, a zároveň je možné ním čočky čistit od usazenin.

Dvoustupňové roztoky pro čočky fungují tak, že je třeba používat dva různé roztoky. První, dezinfekční roztok , kontaktní čočky dezinfikuje, a druhý, ošetřující roztok, je slouží k odkládání kontaktních čoček do pouzdra. Dvoustupňové roztoky se dnes používají jen vzácně, například pokud trpíte alergií na konzervační látky v roztocích na čočky. Častěji se však používají jednostupňové, víceúčelové, čistící roztoky.

Nejpopulárnější roztoky na čočky v eshopu Kontakto.cz:

Výrobci roztoků na měkké kontaktní čočky

V eshopu Kontakto.cz koupíte roztoky pro čočky těchto firem: