Péče o kontaktní čočky začíná u roztoku na kontaktní čočky

on 08 duben 2016

Jestliže jste se rozhodli vyměnit brýle za kontaktní čočky, pak je velice důležité, jak se o ně budete starat. Pokud jste si vybrali čočky na vícedenní nošení, bude pro vás hygiena zásadním klíčem k pohodlnému a zdravému nošení kontaktních čoček.


Na českém trhu existuje celá řada roztoků na kontaktní čočky, které nejen dezinfikují, ale také čočky čistí a odstraňují z nich bílkovinné usazeniny, které by mohly napáchat velké škody ve vašich očích. Těmto roztokům říkáme víceúčelové roztoky a jsou mezi nositeli kontaktních čoček velmi oblíbené.

Existuje řada lidí, kteří jsou však alergičtí na konzervační látky ve víceúčelových roztocích a těmto lidem doporučujeme používat roztoky bez konzervačních látek, tedy roztoky pro čočky na bázi peroxidu vodíku. Jejich pořizovací cena je sice vyšší a trvanlivost kratší, ale nezpůsobí vám alergickou reakci, zánět rohovky nebo další zdravotní komplikace.

Z jakého důvodu je důležité používat roztok na kontaktní čočky

Během manipulace s kontaktními čočkami, tedy při jejich vyndávání, může dojít k nežádoucímu usazení lipidobílkovinných depozit. Tyto látky na sebe navazují různé bakterie, které bez jejich odstranění způsobují zdravotní potíže. Díky roztoku se kontaktní čočky očistí, dezinfikují a jsou připraveny k dalšímu použití.

Varianty roztoků na kontaktní čočky

    • Jednostupňové roztoky

Tyto roztoky na kontaktní čočky slouží k jejich dezinfekci a očistě v jednom kroku. Čočky po vyjmutí z oka omyjte pod proudem roztoku, do pouzdra nalijte čerstvý roztok a kontaktní čočky do něj uložte. Víceúčelové roztoky jsou velmi jednoduché na použití a oblíbené mezi našimi zákazníky.

    • Dvoustupňové roztoky

Poněkud složitější varianta na použití, nicméně přívětivější, jestliže trpíte alergií na konzervační látky ve víceúčelových roztocích. Jedním roztokem provedete dezinfekci čoček a do druhého je uložíte v pouzdře. V posledních letech se setkáváme se snížením zájmu o tento typ roztoků, nicméně jsou mu věrni především osoby trpící alergií.

    • Roztoky na tvrdé kontaktní čočky

V minulosti se také využíval roztok na tvrdé čočky, které postupně z trhu mizí. V dnešní době se tento typ roztoků nevyužívá.

Jaké roztoky jsou mezi zákazníky oblíbené?

Najděte i vy svůj oblíbený roztok

Potřebujete poradit s výběrem vhodného roztoku na vaše kontaktní čočky? Kontaktujte nás, rádi vám s výběrem poradíme. Případně se podívejte na náš e-shop Kontakto.cz, kde najdete rozsáhlou nabídku roztoků k hygienickému ošetření a uchování vašich kontaktních čoček.