Na jaké kontaktní čočky potřebujete roztok?

on 13 červenec 2016

V případě, že nepoužíváte jednodenní kontaktní čočky, ale čočky měsíční nebo čtrnáctidenní, pak jim musíte poskytovat pravidelnou údržbu.

Pečlivá péče o kontaktní čočky je základní podmínkou pro bezrizikové nošení. Díky tomu snížíte riziko infekce, kterou způsobují mikroorganismy. Může dojít k zánětu spojivek, duhovky nebo rohovky. To může zcela zásadně ovlivnit váš zrak.

Pakliže se naučíte správně používat roztoky na kontaktní čočky a budete při čištění a uchovávání kontaktních čoček důslední, bude pro vás jejich nošení mnohem příjemnější.

Proč pečovat o kontaktní čočky?

Díky pravidelnému a důkladnému očištění čoček od bílkovinných usazenin a dalších nečistot:

 • snižujete riziko infekce oka
 • prodloužíte jejich trvanlivost
 • zvýšíte komfort jejich nošení

Jaké používat roztoky na kontaktní čočky?

Velmi důležité je používat vhodný roztok na kontaktní čočky. Roztok na kontaktní čočky nejen očišťuje čočky, ale pomáhá je také uchovat ve vhodném prostředí. Existuje několik druhů roztoků:

 • dezinfekční
 • ošetřující

Ve své podstatě jsou všechny roztoky dezinfekční. Ne všechny však můžete použít jako tzv. víceúčelové roztoky. Tyto roztoky čočku dezinfikují, očišťují a odstraňují bílkovinné usazeniny.

Jaké jsou roztoky na kontaktní čočky

  • Roztoky na tvrdé kontaktní čočky

Tento roztok můžete používat pouze na tvrdé kontaktní čočky.

  • Jednostupňové roztoky

Tento typ roztoku na čočky má dvě funkce. Kontaktní čočky čistí i dezinfikují. Jsou vhodné jak pro uchování čoček v pouzdře, tak i čočky dokonale očišťují od usazenin.

  • Dvoustupňové roztoky

U těchto roztoků je potřeba používat dva různé roztoky pro čočky. První, dezinfekční roztok, který čočky dezinfikuje, a druhý, který čočky ošetřuje v pouzdře. Tento druh roztoku se využívá zcela výjimečně. Častěji se používají jednostupňové, víceúčelové, čistící roztoky na kontaktní čočky.

Najděte i vy svůj oblíbený roztok

Potřebujete poradit s výběrem vhodného roztoku na vaše kontaktní čočky? Kontaktujte nás, rádi vám s výběrem poradíme. Případně se podívejte na náš e-shop, kde najdete rozsáhlou nabídku roztoků k hygienickému ošetření a uchování vašich kontaktních čoček.

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments