Správná péče o kontaktní čočky

on 10 srpen 2016

Nejdůležitějším základem pro zcela pohodlné a především bezpečné nošení kontaktních čoček je správná péče. Věnujte svým čočkám každodenní péči a zajistíte si tak dokonalé vidění a komfort při jejich nošení. Základem je desinfekce a čistota.

Používáte jednodenní kontaktní čočky? Pak se vyhnete denní péči, ta se totiž týká pouze kontaktních čoček s dlouhodobou frekvencí nošení.

Proč je péče o kontaktní čočky důležitá?

Kontaktní čočky přitahují lipidobílkovinné usazeniny, které se usazují na povrchu čočky. Tyto sedimenty jsou vhodným prostředím pro vznik bakterií a následného zánětu oka. Proto je důležité kontaktní čočky pravidelně ošetřovat. I neviditelná vrstva sedliny může být hrozbou pro vaše oči.

Aby se tyto usazeniny nedostaly na vaše kontaktní čočky používejte speciální čistící roztoky určené na kontaktní čočky. Čištění a oplach čoček je nezbytnou součástí každodenní péče. Odstraníte tak veškeré nečistoty jako je hlen, sekrety a usazeniny, které se na čočky dostanou během jejich nošení.

Jak správně použít roztok na kontaktní čočky?

V současné době jsou nejvíce využívané roztoky na kontaktní čočky all in one. Dokonale vyčistí, desinfikují, hydratují a uchovávají kontaktní čočky v době, kdy je nenosíte. Jejich speciální sterilní složení nenahradí žádná jiná látka. Abyste zvolili správný roztok na vaše čočky, můžete se poradit s vašim očním lékařem nebo prodejcem kontaktních čoček.

Jak tedy správně používat roztok all in one?

  • Používejte pouze čerstvé roztoky.
  • Nevyvařujte vaše čočky, došlo by k jejich poškození.
  • Nemáte-li tvrdé kontaktní čočky, používejte pouze roztoky určené pro měkké čočky.
  • K oplachování čoček nepoužívejte vodu z vodovodu. Muže obsahovat nečistoty a kontaminovat tak vaše čočky a následně vaše oči.

Jak manipulovat s čočkami a roztokem

Z oka vyjměte první čočku, položte ji na dlaň a navlhčete ji několika kapkami roztoku all in one. Lehounce ji promněte ukazovákem druhé ruky. Poté ji opláchněte pod proudem čistého roztoku a uložte do pouzdra, které je naplněné čerstvým roztokem. Postup opakujte i u druhého oka. Doporučujeme vám začínat vždy stejným okem.

Vaše čočky jsou nyní připravené na další nošení. Pokud by došlo k jejich vyschnutí, již je nepoužívejte a nasaďte si nový pár.

Najděte i vy svůj oblíbený roztok na kontaktní čočky

Stejně jako kontaktní čočky si můžete pořídit také vhodný roztok na kontaktní čočky all in one v našem eshopu. Zde naleznete širokou nabídku kontaktních čoček a dalších pomůcek k jejich ošetření a správnému uchování.

 

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments