Kapky do očí - kdy po nich sáhnout?

on 19 prosinec 2016

slabozrakostTo, že jsou vaše oči unavené, jednoduše poznáte. Mohou vás svědit, více slzí nebo budou pálit. Jestliže byste tyto projevy přecházeli, může dojít i k závažné mnohdy i k trvalé změně na povrchu vašich očí.

Je proto správné a vhodné používat kapky do očí, které vaše oči zvlhčí a regenerují.

 

 

 

Slzný film – motor oka

V očích máme slzné žlázy, které produkují slzný film. Slzné žlázy máme všichni umístěny v horním i dolním očním víčku a tím, že mrkáme, si přirozeně roztíráme slzy po povrchu oka. Díky tomu jsou naše oči chráněny před infekcemi, smogem, prachem nebo osychání. Slzný film dodávám živiny a kyslík rohovce a pomáhá odstranit cizí tělíska a nečistoty z oka pryč.

Jestliže dojde k narušení tohoto filmu, dochází k podráždění očí, jejich únavě, svědění atd..

Čím může být narušen slzný film?

K nejčastějším projevům poruchy slzného filmu je tzv. syndrom suchého oka. Tato porucha se projevuje především u lidí, kteří pracují v uzavřených, často klimatizovaných místnostech, u osob, které nepřetržitě pracují na pc nebo dlouhodobě řídí automobil. Při větším soustředění se snižuje frekvence mrkání a tedy i roztírání slzného filmu po očích. Ty se následkem toho nezvlhčují a osychají.

Kdo by měl pravidelně užívat oční kapky?

Oční kapky by měli používat osoby, jako jsou:

  • řidiči z povolání, kteří se musí maximálně soustředit
  • kancelářští pracovníci, kteří mají puštěnou klimatizaci nebo nemají dostatečně vlhký vzduch v prostorech kanceláře
  • starší osoby, s přibývajícím věkem dochází ke snížení kvality slzného filmu
  • výrobní pracovníci, kteří vykonávají fyzicky náročné zaměstnání nebo pracují v prašném nebo jinak znečištěném prostředí
  • nositelé kontaktních čoček, protože čočky jsou nasazeny na slzném filmu, jakmile není oko dostatečně hydratováno, může dojít k podráždění oka, pocitům sucha a podráždění

Kde koupit kvalitní oční kapky?

Pakliže hledáte rychlou úlevu pro své podrážděné a unavené oči, pak je naleznete v internetovém obchodě Kontakto.cz. U nás naleznete širokou nabídku kapek do očí, které vám uleví a pomohou. V naší nabídce máme mnoho renomovaných výrobců. Stačí si vybrat ty, co budou vyhovovat právě vám.

 

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments